Dwa nowe mobilne i bezkontaktowe narzędzia komunikacyjne umożliwiające szybsze konfigurowanie, uruchamianie i monitorowanie w czasie rzeczywistym napędów o zmiennej częstotliwości (VFD) zostaną zaprezentowane przez firmę Invertek Drives na targach Hannover Messe w Norymberdze w Niemczech (23-27 kwietnia 2018 r.).

OPTITOOLSMobile i OPTISTICKSmart zostaną uruchomione na międzynarodowych targach przemysłowych, na których Invertek zademonstruje swoją innowacyjną technologię napędów (hala 14, stoisko K11).

OPTITOOLSMobile to nowa aplikacja branżowa 4.0 dostępna dla smartfonów z systemami Android i iOS, która umożliwia konfigurowanie, uruchamianie i monitorowanie w czasie rzeczywistym napędu OptiDrive w połączeniu z nową generacją OPTISTICKSmart - narzędziem do kopiowania parametrów i komunikacji, które skutecznie tworzy optyczny OptiDrive z interfejsem Bluetooth LE.

"OPTISTICKSmart może być używany do komunikacji z falownikiem Optidrive poprzez proste podłączenie go bezpośrednio do napędu. Technologia Bluetooth LE umożliwia bezprzewodowe monitorowanie w czasie rzeczywistym napędu bezpośrednio z komputera przenośnego, laptopa lub komputera obsługującego technologię Bluetooth LE "- powiedział Rhydian Welson, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu w firmie Invertek Drives.

Nowy OPTISTICKSmart wykorzystuje również technologię Near Field Communication (NFC), która umożliwia transfer danych pomiędzy urządzeniem OPTISTICKSmart a smartfonem lub komputerem PC z czytnikiem NFC, również dostępnym z firmy Invertek.

"Pozwala to na przesyłanie parametrów lub pobieranie do urządzenia OPTISTICKSmart, po prostu umieszczając go w pobliżu smartfona z włączoną funkcją NFC lub komputera PC za pomocą czytnika NFC, eliminując potrzebę stosowania zasilania przemiennika, oszczędzając czas na konfigurację i umożliwiając szybkie, dokładne kopiowanie parametrów "- dodał Welson.

Aplikacja OPTITOOLSMobile umożliwia również przekazywanie danych za pośrednictwem poczty e-mail i gromadzenia danych w chmurze. Oznacza to, że parametry i programy PLC są dostępne w dowolnym miejscu na świecie i mogą być skopiowane na inne napędy. Pozwalają na szybką analizę wydajności systemu i diagnostykę ewentualnych błędów, szybkie wsparcie i uruchomienie aplikacji. Wszystkie pliki OPTITOOLSMobile są kompatybilne z oprogramowaniem PC OptiTools Studio.

Najważniejsze zalety nowej generacji OPTISTICKSmart to:

• Szybka i łatwa konfiguracja pozwalająca na uruchomienie przemiennika Optidrive

• Bezprzewodowy transfer danych Bluetooth LE i Near Field Communication

• Technologia dotyku pojemnościowego (bez ruchomych części)

Kluczowe zalety OPTITOOLSMobile:

• Szybka i łatwa konfiguracja, uruchomienie i monitorowanie przemiennika Optidrive *

• Zdalna obsługa 

• Monitorowanie parametrów przemiennika w czasie rzeczywistym *

• Udostępnianie danych i parametrów przez pocztę e-mail lub chmurę do zdalnej analizy i aktualizacji

• Edycja plików parametrów przemiennika w trybie off-line

• Może być używany w smartfonie z Androidem lub iOS do pracy w terenie

* Używany w połączeniu z OPTISTICKSmart

Firma Invertek Drives  zaprezentuje również na  Hannover Messe nową serię przemiennika ODE-3 w stopniu ochrony IP66 z możliwością instalacji również na zewnątrz budynku.(patrz osobne wydanie dla mediów).

-KONIEC-

Aby uzyskać więcej informacji o mediach, skontaktuj się z:

Owain Betts, Invertek Drives, t: +44 (0) 1938 55 68 68 m: +44 (0) 7787 437 052

e: Owain.Betts@invertek.co.uk

www.invertekdrives.com

Uwagi do redakcji

Napędy Invertek

Invertek Drives Ltd zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elektronicznych napędów o zmiennej częstotliwości do sterowania silnikami elektrycznymi.